Na de nézzük mit mutat hosszabb távon!
Bár rendes hosszú futás másnapra sem volt tervezve, a 19km és 700m szint kényelmes tempóban majdnem három óráig tartott. Ennyi idő alatt pedig már kiderül egy cipő csillapítása. Ebben jól tejesít a svájci márka: elsőre ugyan nem tűnik éppen puhának, inkább az a pont kellemes érzés, de ez végig megmarad. Érezhetően ultrára lett kitalálva: egy cipő akkor jó, ha elfelejted, hogy a lábadon van. Bár én végig figyeltem a teszt miatt mikor hogy viselkedik, de néha még így is teljesen megfeledkeztem róla.
Ezen az útvonalon aszfaltos részek is voltak, és itt is nagyon jó volt a csillapítása a cipőnek, nincs túltolva, mint egyes márkáknál. Ahol nálam sok cipő elvérzik – vagy inkább én vérzek bennük a kiálló sarkantyúm (Haglund-sarok) miatt – az a sarokrész párnázottsága.
Ez már fél óra alatt kidörzsöléshez szokott vezetni, de az On-ban még csak eszembe sem jutott. A fűzője lapos, ami miatt nem is oldódott ki egyszer sem, pedig csak szimplára kötöttem.
Eddig tehát volt rövid és hosszú kocogás, utolsó nap jöhetett a nyélen futás: a Kékes Csúcsfutás Trail útvonala volt tervezve (11.8 km + 760 m szint), ami a csövön kifér tempóban. Itt szokott jönni a cipő súlya, de mivel patikamérleggel nem készültünk, ezt lelestem a gyártó oldaláról: 295 gr. Nem tartozik a könnyű cipők közé, ez érződött is, de egyáltalán nem robusztus, lehet vele tempózni rendesen. A csúcsról végig a sípályán jöttem vissza, ami elég rendes lejtő, de itt is lehetett csapatni bátran.
Összességében egy nagyon jó cipő a Cloudultra 2, igazi mindenes, jól viselkedik minden terepen, hosszabb és tempós futáson is. És ami a lényeg, hogy kényelmes. Amibe bele tudok kötni, hogy nem ereszti ki a vizet, és nem éppen egy szépségdíjas modell, bár ez terepen nem is számít annyira.